
5
J: Melegvíz hőmérséklet állító gomb:
Ez a gomb szabadon forgatható és alapvetően a melegvíz hőmérséklet állítására szolgál, de a menüben az előre
és visszaléptetést is el lehet vele végezni. Ha nincs hiba és a készülék nincs semmilyen menüben, akkor a melegvíz
hőmérsékletet lehet vele állítani. Ilyenkor a kijelzőn az érték és a fűtést jelző ikon is villogni fog. A reset gomb
megnyomásával ki lehet lépni a beállítások menüből.
1.5 Hibakódok
Ha a készülék működésében valamilyen hiba keletkezik, akkor az LCD kijelzőn az alábbi hibakódok valamelyike jelenik
meg. Az "A" jelű hibák esetén a készülék blokkolva van, ami azt jelenti, hogy szükséges valamilyen felhasználói
beavatkozás (pl. a szervíz hívása). Az „F” jelű hibák automatikusan megszűnnek (az LCD kijelzőről is), ha a hiba oka is
megszűnik.
Testzárlat (elektromos „szivárgás”)
Túlmelegedés (Hőmérséklet korlátozó, ami független a kézi beállítástól)
A hőcserélő hőmérséklete elérte a 90°C-ot, ill. túlhaladta
A fűtési vagy HMV érzékelő nem érzékel, vagy nincs csatlakoztatva. (Ha 5 perces melegítési idő
után a szenzor nem érez 3°C-os emelkedést, vagy ha nem emelkedik 40°C fölé a hőmérséklet.)
Hibás a fűtési hőmérséklet érzékelő. (Hibás NTC, zárlat, kábelszakadás, csatlakozó hiba.)
Törlődik, ha hiba oka
megszűnik
A belső fűtési szenzor hibás értéket adott. (Hibás NTC, zárlat, kábelszakadás, csatlakozó hiba.)
Törlődik, ha hiba oka
megszűnik
A HMV tartály hőmérséklet érzékelője hibás értéket adott. (Hibás NTC, zárlat, kábelszakadás,
csatlakozó hiba.)
Törlődik, ha hiba oka
megszűnik
A rendszer víznyomás nem megfelelő (a nyomás túl alacsony, a nyomáskapcsoló nincs
csatlakoztatva vagy meghibásodott).
Törlődik, ha hiba oka
megszűnik
A rendszer működésképtelen (ha a hőmérséklet emelkedése túl gyors). Ellenőrizze, hogy nyitva
vannak-e a szelepek, működik-e a szivattyú, nincs-e eldugulva valamelyik szűrő. Abban az
esetben, ha a hőmérséklet 5°C alá csökken, a kazán a fagyvédelem miatt törli ezt a hibát
automatikusan.
Törlődik, ha hiba oka
megszűnik
1.6 A kazán funkciói
A: Óránkénti fűtési program beállítása:
A kazán normál üzemelése közben nyomja meg három másodpercre a gombot a programozó mód aktiválásához. Forgassa
a fűtési tekerő gombot a paraméterek változtatásához. Röviden nyomja meg a SET (Beállító) gombot az óra
rögzítéséhez, majd folytassa a perc beállítással. Forgassa a fűtési tekerő gombot a paraméterek változtatásához. Röviden
nyomja meg az OK (Rögzítő) gombot a perc rögzítéséhez. Ha a kazán NYÁRI üzemmódban van, akkor lehet aktiválni
a fűtési program intarvallumainak a beállítását. A forgató gomb tekerésével állítsa a kijelzőt a megfelelő pontra a skálán.
Nyomja meg röviden a SET (Beállító) gombot a BE vagy KI kapcsoláshoz. Ezt minden ponton el kell végezni a skálán.
A programozás befejeztével és a beállított paraméterek rögzítéséhez és egyben a programozásból való kilépéshez nyomja
meg az OK (Rögzítő) gombot. Ha mégse szeretné ezeket rögzíteni, akkor röviden nyomja meg a RESET gombot.
B: A melegvíz tároló (HMV) gomb használata:
Ez a gomb csak akkor működik, ha a melegvíz tároló csatlakoztatva van (A P05 menüpont – lásd később a leírást!- aktiválva
van leállított üzemmódban). Ha nem szándékoznak melegvíz tárolót csatlakoztatni, akkor ez a gomb funkció nélkül marad.
C: Hőmérséklet beállítás és szabályozás:
1. A fűtési hőmérséklet beállítható tartománya: 30~80ºC. Az előremenő és visszatérő vezeték közötti hőmérséklet
különbség tartománya: 5~20ºC.
2. A melegvíz tároló hőmérsékletének beállítható tartománya: 30~60ºC. Az előremenő és visszatérő vezeték közötti
hőmérséklet különbség tartománya: 5~20 ºC.
3. A fűtés csak akkor indul el, ha a következő képlet megvalósul: Tw < Ts-ΔT
Tw=előremenő vízhőfok; Ts=a beállított vízhőfok; ΔT=az előremenő és visszatérő vezeték hőmérséklet
különbsége.
D: Fagyásvédelmi funkció:
A védelem 1. fokozata: Ha a hőmérséklet ≤8ºC, a fűtési szivattyú elkezd működni, és mindaddig ezt teszi, amíg a
szobahőmérséklet el nem éri a ≥10 ºC-ot, ez alatt a kijelzőn megjelenik a fagyvédelmi „FD” jelzés. Ez a funkció a készülék
kikapcsolt állapotában is aktív. A védelem 2. fokozata: Ha a készülék belső vízhőmérséklete ≤5ºC, akkor a szivattyú
elindul és a fűtőmodul is bekapcsol addig, amíg a vízhőfok ≥30 ºC-ot el nem éri. Ez után kikapcsol, de a szivattyú még rövid
ideig utókeringtet. A készülék fagyvédelme esetén a kijelző a vízhőfokot mutatja, akkor is, ha kikapcsolt állapotban van a
kazán.
E: Külső hőmérséklet követő szabályozás:
Az 1.7 fejezetben leírtaknak megfelelően be kell lépni a P07-es menüpontba, válassza ki a görbét a fűtési tekerő gombbal.
Ha beállította a görbét, akkor a kijelzőn megjelenik annak száma: C (C--, C01-C10) . C—azt jelenti, hogy nincs beállítva a
funkció, azaz nem lesz külső hőmérséklet szerinti kompenzáció. Tehát a kazán a kézi tekerő gombbal beállított fűtési
Csatlakozzon a termékről folytatott párbeszédhez
Itt megoszthatja véleményét a Ferroli LEB 28.0-TS Kazán központi fűtéshez-ról. Ha kérdése van, először figyelmesen olvassa el a kézikönyvet. Kézikönyv igénylése kapcsolatfelvételi űrlapunk segítségével történhet.